Nyfiken på de nya bostäderna i kv Hägern?

Nu kan du snart bo, handla, träna och besöka relaxen på samma ställe. Eller varför inte bjuda in till grillkväll på någon av de stora terasserna? Vi presenterar femton våningar av möjligheter i sällskap av en makalös utsikt över Luleå. Beläget endast ett stenkast från promenadstråk och cityliv med butiker, caféer och restauranger. Här finns också varmgarage där du kan ladda din elbil. El producerad av solcellerna på taket. Vi pratar förstås om det nya punkthuset i kv Hägern på Varvet – där det är lätt att leva enkelt.

Uthyrningen av de 127 hyresrätterna som består av 1:or på 34 m2 till 4:or på 122 m2 startar först under hösten och inflyttning sker under vintern 2019/2020. Men är du redan nu nyfiken på de nya lägenheterna kan du få en 3D-rundvandring i en trerummare. Vi erbjuder även en smygtitt i relaxavdelningen.

På projektets webbplats kan du läsa mer, och även ladda ner broschyren med information om bostäderna, området och om oss som hyresvärd. Där hittar du även en FAQ där vi besvarar de vanligaste frågorna om projektet: galaren.se/hagern

 

LinkedInFacebook
Galären förvärvar industrifastigheter på Ytterviken

Galären förvärvar industrifastigheter på Ytterviken

Den 30 juni förvärvade och tillträdde vi en ny fastighet på Ytterviken. Tidigare i år förvärvades även en till fastighet på området.
Galären förvärvar bostadsfastighet i centrum

Galären förvärvar bostadsfastighet i centrum

Den 18 juni förvärvade Galären fastigheten Rådjuret 9 på Kungsgatan 47 i centrala Luleå.
Vi önskar er en trevlig midsommar!

Vi önskar er en trevlig midsommar!

Vi önskar en trevlig midsommar och passar på att berätta att vi håller stängt fredag den 20/6.