Com Hem-kunder utan TV4-kanaler och Cmore

Till dig som hyresgäst hos oss: De flesta av Galärens fastigheter är anslutna till Com Hem. Tisdag den 10 december kl. 23.59 utgick TV4-kanalerna och C More ur Com Hems utbud tillsvidare.

Avtalet mellan Com Hem och TV4:s ägare Telia, som reglerar TV4-kanalerna och C More, har upphört att gälla och därför har Com Hem ersatt dessa kanaler med annat utbud tillsvidare.

Com Hems högsta prioritet är givetvis fortsatt att nå en överenskommelse med Telia så snart som möjligt.

Det är Com Hem som sköter förhandlingarna med Telia, och inget som vi fastighetsägare i nuläget kan påverka. Vi inväntar en överenskommelse mellan Com Hem och Telia.

Du som köpt individuella digital-tv-abonnemang kommer ni få mejl och sms angående ersättningskanaler eller annan kompensation.

Följ de senaste uppdateringarna om förhandlingen på www.comhem.se/aktuellt

LinkedInFacebook
Vide Rönnbäck fastighetsskötare på Galären

Vide trivs med kontoret på fyra hjul

För vår fastighetsskötare Vide Rönnbäck är variation och frihet två av de bästa sakerna med sitt nya jobb på Galären. Läs mer om honom här!
Tove vill göra skillnad i varje projekt

Tove vill göra skillnad i varje projekt

Energi, hållbarhet och tekniska lösningar har länge varit en del av Tove Fagervalls arbetsvardag. Idag är hon en del av vårt projektteam.
Jeppe Bredberg, förvaltare på Galären

Kärleken visade vägen hem

Efter två decennier i Jämtland har Jeppe Bredberg återvänt till Luleå. Idag är han en del av vårt förvaltningsteam.